Prestiżowa nagroda dla prof. Tadeusza Malińskiego
Wiadomość, opublikowana 15-02-2017

Prof. Tadeusz Maliński został uhonorowany przez Międzynarodową Akademię Kardiologiczną prestiżową nagrodą “The Albrecht Fleckenstein Memorial Award for Distinguished Work in the Field of Basic Research for Cardiology” za rok 2016. Nagrodę wręczono podczas 21. Światowego Kongresu Chorób Serca w Bostonie.

Profesor Maliński związany jest z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie studiował i pracował. Od 2014 roku uczony jest także doktorem honoris causa UAM. Obecnie związany z Ohio University.

Profesor Maliński międzynarodowe uznanie zdobył za badania z dziedziny biotechnologii i medycyny. Dotyczą one zwłaszcza mechanizmu pracy serca, nowych metod przeszczepiania serca, leczenia zawału, leczenia choroby Parkinsona oraz stosowania systemów nanomedycznych.

Za swoją wieloletnią pracę i stosowanie nowatorskich metod prof. Maliński był wielokrotnie nagradzany oraz dwukrotnie nominowany do Nagrody Nobla (w dziedzinie chemii i medycyny).

Informację wprowadził/a: Marta Grunwald