Salon Maturzystów 2017
Wiadomość, opublikowana 12-09-2017

W dniach 11-12 września 2017 r. w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej odbył się Poznański Salon Maturzystów. Licealiści z Poznania oraz województwa wielkopolskiego mieli okazję do zapoznania się z ofertą dydaktyczną szkół wyższych z całej Polski. Gości Salonu uroczyście powitali: prorektor Politechniki Poznańskiej prof. Jan Żurek, prorektor UAM prof. Ryszard Naskręcki, prorektor Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Cezary Mądrzak, dyrektor zarządzająca Fundacji Edukacyjnej Perspektywydr Bianka Siwińska, p.o. Dyrektora Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu Marcjanna Klessa oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Poznania i Kuratorium Oświaty.

Przyszli studenci bardzo chętnie korzystali z możliwości rozmowy z przedstawicielami uczelni oraz starszymi kolegami, którzy już studiują. Reprezentacja Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pojawi się także na na Salonach Maturzystów w Bydgoszczy, Wrocławiu, Łodzi oraz Gdańsku.

fot. Przemysław Stanula