Spotkanie z Dr Bogusławem Szymańskim
Wiadomość, opublikowana 25-04-2012
Z inicjatywy Pana Prorektora Prof. dr hab. Jacka Witkosia oraz Działu Współpracy z Zagranicą odbyło się w dniu 24 kwietnia br. w godz. od 14.00 do 15.00 w Sali Senatu w Collegium Minus spotkanie z Panem dr Bogusławem Szymańskim, Dyrektorem Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej w Warszawie.

Przedstawione zostały m.in. najnowsze zagadnienia związane z uznawaniem zagranicznych dyplomów, kwestie związane ze stypendiami z tzw. puli rządowej dla polskich studentów, doktorantów oraz pracowników naukowych, jak i stypendiami na studia doktoranckie dla cudzoziemców polskiego pochodzenia. Dr Szymański omówił również szczegółowo kwestie związane z kształceniem obcokrajowców w Polsce (których w bieżącym roku akademickim jest blisko 21 tys.) jak i program CEEPUS.

Oferta stypendialna, zamieszczana na stronach Biura Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej, zawiera informacje o możliwości wyjazdów na studia semestralne, staże i misje naukowe, studia doktoranckie, staże habilitacyjne oraz kursy językowe dla studentów danej filologii. Ostatnio najwięcej wyjazdów odbywa się do Chin, na Tajwan, do Japonii, Rosji, Kazachstanu,Wietnamu oraz na Kaukaz.

 

Udostępnij: Share on Google+

Informację wprowadził/a: Joanna Janas

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.