Informacje dla mediów

Rzecznik prasowy Uniwersytetu

Małgorzata Rybczyńska

 adres e-mail: uamrzecznik@amu.edu.pl
telefon: +48 61 829 40 30 | mobile: +48 662 099 140

Biuro prasowe

Kontakt z pracownikami Biura Prasowego


Zarządzenie Rektora w sprawie powołania Biura Prasowego

Zobacz 25 lat na zdjęciach
Wiadomość, opublikowana 27-04-2017

Collegium Polonicum w Słubicach, wspólna placówka naukowo-badawcza dwóch partnerskich uniwersytetów: Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie n. Odrą, ma już 25-lat. Z tej okazji przygotowano wystawę, którą od 5 maja będzie można oglądać w holu na parterze Collegium Minus UAM (ul. Wieniawskiego 1).

Więcej...
Międzynarodowy koncern daje szanse rozwoju przyszłym informatykom UAM
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Prof. Marek Nawrocki, Prorektor UAM ds. informatyzacji oraz współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym i Paweł Pyszlak, Head of Roche Global IT Solutions podpisali w środę, 26 kwietnia umowę o współpracy pomiędzy Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a firmą Roche. Dzięki temu studenci uczelni będą mieli możliwość nie tylko poznania partnera, lecz także pisania prac dyplomowych w zgłoszonych przez firmę tematach, przy mentoringu ekspertów z Roche. Takie przykłady już są. Studenci Wydziału Matematyki i Informatyki realizują prace dotyczące np. systemów informatycznych służących do rozpoznawania opakowań leków oraz sterowania wykresami przy pomocy gestów.

Więcej...
Cały Tydzień Bibliotek
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

W ramach Wielkiej Majówki 2017 czyli Dekady Jubileuszowej UAM, 12 maja swoje podwoje otwiera Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu.

Więcej...
Kontynuatorzy pracy organicznej
Wiadomość, opublikowana 26-04-2017

Biuro Prasowe informuje o konkursie pod hasłem „Młodzi Organicznicy XXI wieku” skierowanym do studentów uczelni publicznych miasta Poznania.

Emilia Sczaniecka, Karol Marcinkowski, Dezydery Chłapowski – to legendy pracy organicznej i pracy u podstaw. Pomagali innym za życia, teraz są dla wszystkich wzorem postępowania. Jednakże naśladować ich na co dzień potrafią nieliczni, dlatego warto ich wspomóc i podziękować za ich pracę! Szukamy studentów, którzy oprócz nauki na uczelni wyższej, są wrażliwi na los innych i działają w sferze społecznej. Być może to właśnie Ty lub ktoś z Twojego otoczenia zasługuje na wyróżnienie w konkursie „Młodzi Organicznicy XXI wieku”?

Więcej...
Prof. Tadeusz Sławek laureatem Nagrody im. Adama Mickiewicza
Wiadomość, opublikowana 25-04-2017

JM Rektor UAM prof. Andrzej Lesicki oraz Zastępca Prezydenta Miasta Poznania Jędrzej Solarski ogłosili w poniedziałek, 24.04, nazwiska laureata i nominowanych Poznańskiej Nagrody Literackiej. Nagrodę im. Adama Mickiewicza, przyznawaną za całokształt twórczości, otrzyma prof. Tadeusz Sławek, związany z Uniwersytetem Śląskim. Wśród nominowanych do Nagrody – Stypendium im. Stanisława Barańczaka, dedykowanej twórcom poniżej 35 roku życia, są: Anna Cieplak, Jacek Hajduk oraz Małgorzata Lebda. Która z tych osób zwycięży, dowiemy się podczas uroczystej gali, 19 maja, o godz. 18:00 w Centrum Kultury Zamek.

Więcej...
Spory i konflikty na WNPiD
Wiadomość, opublikowana 24-04-2017

„Współczesne spory i konflikty międzynarodowe w XXI wieku” to temat międzynarodowej konferencji naukowej, która w najbliższą środę (26.04) rozpocznie się na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM (ul. Umultowska 89). Wydarzenie potrwa dwa dni.

Więcej...
20 lat nauki i sztuki
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

Od 1997, poznańskie uczelnie wyższe organizują festiwal naukowo-artystyczny, aby zaszczepić w mieszkańcach Poznania i okolic zainteresowanie różnymi dyscyplinami nauki czy sztuki.

Więcej...
Maj z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
Wiadomość, opublikowana 21-04-2017

Znamy już program tegorocznej Wielkiej Majówki UAM 2017. O harmonogramie uniwersyteckiego święta mówili w piątek 21.04, na konferencji prasowej przedstawiciele Władz Rektorskich oraz organizatorzy poszczególnych wydarzeń. W planach na nadchodzący miesiąc są m.in. majówka w Ogrodzie Botanicznym UAM, studenckie Wielkie Grillowanie czy bicie rekordu Guinnessa w przysiadach podczas Dnia Sportu.

Więcej...
Uniwersytet śpiewa po raz 13
Wiadomość, opublikowana 19-04-2017

23 kwietnia zainaugurowany zostanie w Poznaniu XIII Międzynarodowy Festiwalu Chórów Uniwersyteckich „Universitas Cantat 2017”. Wydarzenie, które od 1998 roku gromadzi w Poznaniu najlepsze uniwersyteckie chóry i zespoły wokalne z całego świata, potrwa do 20 maja. Wówczas w Auli UAM odbędzie się Koncert Finałowy.

Więcej...
Śladami pracy organicznej - konkurs
Wiadomość, opublikowana 06-04-2017

Biuro Prasowe informuje o konkursie fotograficznym pod hasłem „Śladami organiczników” skierowanym do studentów uczelni publicznych miasta Poznania.

Kim byli organicznicy? Co po sobie pozostawili? Czy ślady pracy organicznej można znaleźć jedynie w podręcznikach do historii, czy może widoczne są do dziś? Wszystkich studentów uczelni publicznych miasta Poznania, którzy pasjonują się fotografią, zapraszamy do wzięcia udziału w 2. edycji konkursu fotograficznego „Śladami organiczników”. Warunkiem uczestnictwa jest wykonanie zdjęć, które zobrazują współczesne oblicza działań na rzecz rozwoju gospodarczego regionu Wielkopolski, a równocześnie nawiążą do dziedzictwa pracy organicznej. Dwanaście najlepszych prac złoży się na wystawę – być może to właśnie Wasze fotografie zostaną tam zaprezentowane? Znalezienie się w finałowej dwunastce to jeszcze nie wszystko. Spośród wybranych prac Komisja Konkursowa wyłoni laureatów pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Autorzy najlepszych prac otrzymają odpowiednio – 3 tys., 2 tys. i 1 tys. zł brutto!

Więcej...
Pomóżcie podtrzymać ogień Smoka – apelują studenci!
Wiadomość, opublikowana 22-03-2017

W 2007 r. Bartosz Smok Smoczyński dowiedział się, iż choruje na amyloidozę. Choroba prowadzi do upośledzenia organów wewnętrznych. Jego historia to momenty nadziei przeplatane dramatycznymi rokowaniami i kolejnymi wylewami. Bartek jest absolwentem Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i właśnie studenci tego wydziału postanowili mu pomóc. O wsparcie apelują do całej akademickiej społeczności Poznania. 27 kwietnia o 18.00 w Auli UAM zaplanowali koncert charytatywny na rzecz Bartka.

Więcej...
VI Kongres Kół Naukowych UAM
Wiadomość, opublikowana 01-03-2017

Prof. Andrzej Rzepliński, były prezes Trybunału Konstytucyjnego oraz Stanisław Trociuk, zastępcy Rzecznika Praw Obywatelskich będą gośćmi panelu, który zainauguruje VI Kongres Kół Naukowych UAM w Poznaniu. Ogólnopolska konferencja pod hasłem „Społeczeństwo obywatelskie”, odbędzie się w dniach 16 - 17 maja 2017 r. na Wydziale Prawa i Administracji UAM.

Więcej...
Nowa rzecznik prasowa
Wiadomość, opublikowana 07-02-2017

Małgorzata Rybczyńska, wieloletnia dziennikarka Rozgłośni Regionalnej Polskiego Radia w Poznaniu, Radia Merkury. Była szefem działu informacji oraz sekretarzem programu. Cały czas pracowała także jako reporterka. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jako starszy wykładowca prowadzi zajęcia ze studentami dziennikarstwa na WNPiD. Swoim doświadczeniem w pracy z mediami dzieliła się podczas szkoleń m.in. z samorządowcami, pedagogami oraz organizacjami samorządowymi.

Więcej...

© Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, ul. Wieniawskiego 1, 61-712 Poznań | tel. centrala +48 (61) 829 40 00, NIP: 777-00-06-350, REGON: 000001293

Ten serwis używa plików "cookie" zgodnie z Polityką Cookies. Brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza jej akceptację.