Angielski w biznesie, psychologia człowieka, język chiński – czego będą uczyć się słuchacze Uniwersytetu Otwartego?
Wiadomość, opublikowana 11-09-2017

Pierwszy tydzień rekrutacji na kursy w ramach Uniwersytetu Otwartego przebiegł pomyślnie – zapisało się 600 osób. Do wyboru mają 90 kursów – najpopularniejsze z poprzedniego roku oraz 60 zupełnie nowych. Zapisy trwają 25 września. Najbardziej popularne są te, których celem jest podniesienie kwalifikacji lub zdobycie nowych kompetencji. Są to kursy językowe, np. angielski w biznesie, podstawowy kurs języka chińskiego czy intensywny kurs języka niderlandzkiego. Kandydaci zainteresowani są także zajęciami z nauk społecznych i prawa, tj.: psychologią człowieka, coachingiem czy analizą finansową w przedsiębiorstwie. Dużym zainteresowaniem cieszą się także kursy związane z zainteresowaniami np. jak przeczytać dawne akta, dokumenty i inskrypcje czy źródła etnodizajnu.

Na zakończenie kursu słuchacz otrzymuje certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wykładach, a po zdaniu egzaminu (dobrowolnego) uzyskuje dodatkowo świadectwo z osiągniętymi efektami kształcenia. Spotkania odbywają się w różnych terminach, najczęściej raz w tygodniu, w dni powszednie (popołudniami i wieczorami) oraz w weekendy.
Ubiegły rok akademicki był pierwszym rokiem działania UO. Od 24 października 2016 roku, kiedy to UO UAM rozpoczął pierwsze zajęcia do dzisiaj, w ramach trzech trymestrów, zaproponowano w sumie 199 kursów. Zapisały się na nie 3224 osoby. Ostatecznie w tym czasie uruchomiono 53 kursy dla 1148 słuchaczy. W projekcie uczestniczyło w sumie 161 wykładowców.
Udział w kursach jest płatny, od 160 zł za 15 - godzinny wykład.
Szczegóły oferty i regulamin kursów na stronie Uniwersytetu Otwartego UAM:
www.uo.amu.edu.pl
Dane kontaktowe: