VII Debata Akademicka
Wydarzenie, rozpoczyna się 05-03-2018

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu zapraszają na VII Debatę Akademicką pod hasłem "My, Polacy, my Żydzi". Dyskusja odbędzie się 5 marca 2018 r. o godz. 17.00 w Sali Lubrańskiego przy ul. Wieniawskiego 1.

Więcej...
Badacz dziejów polskiego parlamentaryzmu z medalem Homini Vere Academico
Wiadomość, opublikowana 23-02-2018

Prof. Henryk Olszewski, autor ponad 470 publikacji naukowych, poświęconych dziejom polskiego parlamentaryzmu na tle porównawczym, a także dziejom ustroju i myśli polityczno-prawnej szlachty, został odznaczony Medalem Homini Vere Academico. Podczas uroczystości, która odbyła się w piątek, 23 lutego, otrzymał odznaczenie z rąk JM Rektora UAM, prof. Andrzeja Lesickiego.

Więcej...
UAM na targach edukacyjnych w Warszawie
Wydarzenie, trwa od 23-02-2018 do 24-02-2018

23 lutego 2018 roku rozpoczynają się w Warszawie targi edukacyjne -  Międzynarodowy Salon Edukacyjny Perspektywy. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza zaprasza do odwiedzania stoiska.

Więcej...
Ekologia i światowe rozwiązania - goście z Teheranu na UAM
Wiadomość, opublikowana 21-02-2018

We wtorek, 20 lutego 2018 r., w gabinecie Rektora UAM odbyło się spotkanie z władzami Amirkabir University of Technology w Teheranie.

Więcej...
Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych UAM uhonorowany przez Polskie Towarzystwo Geograficzne
Wiadomość, opublikowana 20-02-2018

W uznaniu wielkich zasług dla rozwoju polskiej geografii oraz Polskiego Towarzystwa Geograficznego, Wydział Nauk Geograficznych i Geologicznych Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu został uhonorowany przez Towarzystwo Medalem Pamiątkowym. Medal został wybity z okazji przypadającego w 2018 roku Jubileuszu 100-lecia działalności oraz Roku Polskiej Geografii.

Więcej...
Obserwatorium Astronomiczne UAM śledzi w kosmosie roadstera Tesli
Wiadomość, opublikowana 16-02-2018

Obserwatorium UAM, wykorzystując swój najnowocześniejszy, zdalnie sterowany teleskop umieszczony w Arizonie, prowadzi pilotażowy program w ramach którego fotografowane są najróżniejsze obiekty kosmiczne od satelitów geostacjonarnych po mikro- i nanosatelity na niskich orbitach. Teleskop ten jest w stanie zarejestrować piłeczkę ping-pongową znajdującą się na orbicie 1000km nad Ziemią. Dzięki takim obserwacjom wyznaczane są pozycje i orbity obiektów, co pozwala przewidywać ich przyszłe trajektorie oraz ostrzegać przez potencjalnymi zderzeniami.
W ramach tych działań wykonane zostały obserwacje wystrzelonego dnia 6 lutego 2018r. za pomocą prototypowej rakiety Falcon Heavy firmy Space X nietypowego pojazdu kosmicznego - kabrioletu Tesla.

Więcej...
Dom Studencki "Hanka" już otwarty
Wiadomość, opublikowana 14-02-2018

- Oddajemy dziś po remoncie Dom Studencki "Hanka”: ważne miejsce w życiu studenckim Uniwersytetu im Adama Mickiewicza i Poznania - mówił podczas otwarcia, 12 lutego 2018 r., Rektor UAM, prof. Andrzej Lesicki.

Więcej...
Andrea Bocelli w Poznaniu. Wielki koncert na stulecie Uniwersytetu Poznańskiego
Wiadomość, opublikowana 04-12-2017

Andrea Bocelli zaśpiewa na INEA Stadion w Poznaniu z okazji stulecia Uniwersytetu Poznańskiego! Będzie to jedno z najbardziej spektakularnych wydarzeń muzycznych w historii stolicy Wielkopolski. Koncert odbędzie się 11 maja 2019 roku. Organizatorami koncertu będą: agencja Prestige MJM oraz Marcelin Management, operator Inea Stadionu.

Więcej...